Materiály

Používané materiály na výrobu plechových strešných krytín, na ktoré je poskytovaná záručná doba v trvaní 15-tich rokov na povrchovú úpravu od výrobcov:

ThyssenKrupp Stahl – výrobný závod nachádzajúci sa v Nemecku a zoberajúci sa výrobou potiahnutých plechov vo výrobniach v Duisburgu a Siegene. Firma vyrába okolo 0,5 mil. ton ročne a začleňuje sa tak medzi najväčších výrobcov v Európe.

Arcelor Galvalange – skupina, vytvorená spojením luxemburskej Trade Arbed, španielskej Acefalii a francúszkeho koncernu Usinor.

Arcelor Mittal – v súčasnosti je najväčším výrobcom ocele vo svete s výrobou dosahujúcou 110 mil. ton ročne. Je popredným výrobcom hladkých plechov v Európe, a tiež patrí k najdôležitejším výrobcom plechu pre automobilový priemysel.

U.S. Steel Košice – zisková integrovaná oceliarska spoločnosť nachádzajúca sa na východnom Slovensku v Košiciach. Predstavuje úspešné spojenie slovenských technických zručností a znalostí so silným vedením závodu a obchodnou skúsenosťou zameranou na trh. Spoločnosť pôsobí od 40. rokov 19. storočia. V novembri r. 2000 prešlo vlastníctvo celej výrobnej časti Východoslovenských železiarní úspešne pod spoločnosť U.S. Steel Group, najväčšieho výrobcu v USA, ktorý v 2002 roku vyrobil 14,4 ton ocele. Výrobky U.S. Steel Košice vďaka modernej technológii výroby pozinkovaných a farebných plechov patrí medzi popredných európskych výrobcov plechu.

Voestalpine Stahl Gmbh – je jedným z najväčších hutníckych koncernov v Európe so sídlom v meste Linz v Rakúsku. Od začiatku svojho pôsobenia na trhu modernizuje výrobne linky a začleňuje sa tak medzi najväčších výrobcov plechov s povrchovou úpravou.

Norsk Hydro ASA – závod na výrobu hliníka, ktorý sa nachádza v Nórsku a pôsobí na trhu od polovice 20.storočia. Celé roky sa závod zaoberal naftovým priemyslom, až v 80. rokoch 20.storočia sa preorientoval na výrobu hliníka. V súčasnosti je Hydro Norsk ASA výrobcom hliníku najvyššej kvality.